Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YKS başvurusunu kaçıranlara müjdeli haber geldi!

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS) için başvuru yapamayanları sevindiren haber Yükseköğretim Kurulundan (YÖK) geldi.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS)

Yükseköğretim Kurulu, 8-9 Haziran’da yapılacak 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) adaylarının mağduriyet yaşamamaları için önemli bir adım attı. YÖK’ten yapılan açıklamada başvuru yapamayan adaylar için ikinci geç başvuru hakkı tanıdı.

Yükseköğretim Kurulu tarafından yayımlanan ve yurt dışındaki üniversitelere kaydolmak isteyen Türk öğrencilere, YKS’ye girme şartı getiren yönetmelik dolayısıyla mağduriyet yaşanmaması için sağlanan ikinci geç başvuru 25-28 Mart 2024 tarihleri arasında yapılabilecek.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

YÖK’ün açıklamasında “Adaylar, başvurularını ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla, bireysel olarak ÖSYM’nin internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulamasından yapabilecek.” ifadelerine yer verildi.

BAŞVURU YAPANLAR TEKRAR BAŞVURMAYACAK!

Sınava, 1-26 Şubat 2024 veya 5-7 Mart 2024 tarihleri arasında başvuru yapan adayların başvuru bilgileri ise aynen geçerli olacak. Bu nedenle sınava, 1-26 Şubat 2024 veya 5-7 Mart 2024 tarihleri arasında başvuru yapan adaylardan yeniden başvuru alınmayacağı vurgulandı.

deneme bonusu