Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rize İl Özel İdaresi Gümüşhane’de GES Kurmak İçin 62 Dönümlük Arazi Aldı

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Gümüşhane’de 62 dönümlük arazi satın alarak Gümüşhane Özel İdaresi ile ortaklaşa güneş enerjisi santrali (GES) kurmak istediklerini açıkladı.

Rize Valisi İhsan Selim

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Rize İl Özel İdaresi’nin Mart ayı olağan toplantısına katıldı. Vali Baydaş, toplantıda, Rize İl Özel İdaresi’nin Milli Emlak ile takas karşılığında Gümüşhane’de 62 dönümlük arazi aldığını açıkladı. Vali Baydaş, bu arazi üzerinde Gümüşhane Özel İdaresi ile ortaklaşa Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurmayı planladıklarını söyledi. GES projesinin tamamlanması ile Rize İl Özel İdaresi’nin elektrik tüketiminin bedava hale geleceğini ve bütçeden elektriğe ayrılan paranın sıfırlanacağını belirtti. Vali Baydaş, bu projenin Rize’ye ek gelir sağlayacağını da vurguladı.

Vali Baydaş, konuşmasında yerel seçimler öncesinde mevcut il genel meclis üyeleriyle son defa bir araya geldiklerini de hatırlattı. 5 yıllık süre boyunca yapmış oldukları çalışmalardan dolayı meclis üyelerine teşekkür etti. 2019 yılından bu yana vefat eden iki meclis üyesini de rahmetle anarak mekanlarının cennet olmasını diledi.

Gelecek adına gerçekleştirilen; özel idare makine parkının gençleştirilmesi, Gümüşhane’de kurulacak GES, sokak hayvanlarıyla ilgili yapılan çalışmalar, okul spor kulüpleri ve kış turizmiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Baydaş, şunları kaydetti: “Özel İdarenin geleceği adına önemli gördüğüm noktalardan bir tanesi iş makinesi parkının gençleştirmesidir. Araç satışları yapıyoruz. O satışlardan elde ettiğimiz gelirle iş makine parkımızı yeniliyoruz. Bunu sürdüreceğiz.

deneme bonusu