Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Riot TR sunucusu nerede? Riot Türkiye İstanbul sunucusu nerede?

Riot Games Ülkemizde ve dünyada oldukça popüler olan bir oyun yapım ve dağıtım şirketidir. Bu oyun şirketinin Türkiye sunucusunun nerede olduğu konusu oldukça merak konusu olmuştur.

Riot Games Ülkemizde ve

Riot Games Ülkemizde ve dünyada oldukça popüler olan bir oyun yapım ve dağıtım şirketidir. Güney kaliforniya Üniversitesin’de iki oda arkadaşı tarafından kurulan Riot Games şu an oldukça popüler bir oyun yapım ve dağıtım şirketidir.

Riot Games 2009 yılında “League of League” adına ilk oyununu çıkarmıştır. Çıkardıkları bu oyuna kısa “LOL” deniliyordu. LOL dünyaca çapında büyük başarı elde etmeyi başardı. Dünyanın her yerinden insanların beğenisini toplayan LOL oyunu büyük kitlelere ulaştı.

Bu başarısından sonra Çeşitli oyunlar üretip Piyasaya sunmaya devam etmiştir. Teamfight Tactics,Legends of Runterra, Valorant, League of Legends: Wild Rift gibi çeşitli oyunlar çıkarmıştır.  Bu oyunların arasından Valorant oldukça beğenlimiştir.

Dünyanın Farklı farklı yerlerinden insanlar  tek bir sunucu üzerinde Valorant’da bir araya gelmiştir.  Bu oyunun asıl amacı oyunda saldıran taraf cihazı rakibinin bölgesine kurmaya çalışırken savunan takımsa bunu engellemeye  çalışmaktadır.

Oyun 5’e 5 oynanmaktadır. Saldıran taraf oyuncuları,Spike adı verilen bombayı karşı takımının belirli noktalarına kurmaya çalışmaktadır. Spike patlarsa saldıran taraf kazanmış oluyor ancak savunan taraftan biri spike’ı çözmeyi başarırsa eğer savunan taraf kazanmış oluyor.

Spike patlamadan rakip takımın tüm karakterlerini yok etmek de oyunu kazanmanın bir diğer yolu. Daha yüksek skora sahip takımın kazandığı Valorant’ta mücadele ve heyecan son ana kadar devam ediyor.