Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ramazan bayramında 2500 TL devlet desteği verilecek: PTT ve e-Devlet 2024 Ramazan bayramı sosyal yardım başvurusu nereden, nasıl yapılır?

Ramazan Bayramı’nın başlamasına sayılı günler kalmışken, ihtiyaç sahibi, orta ve dar gelirli vatandaşlara ramazan bayramında 2500 TL sosyal yardım verileceği açıklandı. 2500 TL ramazan bayramında devlet desteği verileceğini öğrenen vatandaşlar, 2500 TL sosyal yardımdan yararlanmak için gözünü Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na çevirdi. Peki ramazan bayramı yardım başvurusu nereden ve nasıl yapılır? 2024 Nisan ayında ramazan yardım başvurusuna kimler başvuru yapabilir? PTT ve e-Devlet’ten başvuru yapılıyor mu? İşte detaylar…

Ramazan Bayramı'nın başlamasına sayılı

Ramazan bayramının başlamasına sayılı günler kalmışken, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar e-Devlet üzerindeki bayram harçlığı ile ilgili merak ettiklerine cevap arıyor. Bakanlık, bayramda hane başına 2500 TL devlet desteği, sosyal yardım ödemesi verileceğini duyurmasının ardından vatandaşlar, 2500 TL ramazan yardımı başvuruları nereden yapılacak? 2024 Nisan ayında ramazan yardım başvurusuna kimler başvuru yapabilir? PTT ve e-Devlet’ten başvuru yapılıyor mu? Sorularına yanıt arıyor. İşte merak edilenler…

2500 TL RAMAZAN BAYRAMI DEVLET DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2500 TL bayram ikramiye ödemesi geliri olmayan, dar gelirli ailelere veriliyor. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların en yakın Sosyal Yardımlaşma kurumuna giderek başvuru yapması gerekiyor.

2024 E-DEVLET ÜZERİNDEN SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ramazan Bayramı sosyal yardım, devlet desteği almak isteyen vatandaşlar ek olarak e-Devlet Açık Kapı üzerinden başvuruda bulunabiliyor.

RAMAZAN BAYRAMI İÇİN BAŞVURU YAPTIM, PARAYI NEREDEN, NASIL ALACAĞIM?

İçişleri Bakanlığı Açık Kapı parası için yaptığı açıklamasında detayları şu şekilde özetledi:

“Vatandaş talepleri, geliştirilen Açık Kapı Mobil uygulaması ile yapılabilmektedir. Elektronik olarak ya da valilik ve kaymakamlıklarda bulunan Açık Kapı birimlerine yazılı olarak taleplerinizi iletebilir, yapılan başvuruların süreç ve sonuç bilgileri kısa mesaj ile tarafınıza bildirilecektir”

deneme bonusu