Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kredi kartı olan milyonların dikkatine! Sadece 9 gün kaldı! Bu özellikler iptal olacak

Kredi kartı kullanımında yeni döneme giriş için sadece 9 gün kaldığı ifade edilirken yeni dönemin 9 gün sonra başlayacağı açıklandı.

Kredi kartı kullanımında yeni

Kredi kartı kullanan milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Kredi kartı kullanımında yeni döneme giriş için sadece 9 gün kaldığı ifade edilirken yeni dönemin 9 gün sonra başlayacağı açıklandı. Bu tarihten itibaren kredi kartlarındaki bu özelliğin tamamen kapanacağı açıklandı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), önceki aylarda verdiği kararla, politika faizlerindeki artışın kredi kartlarını etkilemeyeceğini belirtmişti. Alınan karar doğrultusunda nakit avans işlemleri için faiz oranlarının yüzde 5’e yükseltilmesi ve kart sahiplerine taksitlendirme kısıtlaması getirilmesiyle birlikte, yeni düzenlemelerin kredi kartı kullanıcıları üzerinde etkili olması beklenirken dikkat çeken bir gelişme daha yaşandı.

Kredi kartı kullanımının kısıtlanması amacıyla birçok düzenleme alınmaya devam ederken 21 Mart’taki Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizini yüzde 50’ye yükselterek son 22 yılın en yüksek seviyesine çıkaran TCMB, kredi kartı faizlerine tavan sınırlama uygulaması getirmişti.

Bankalar, 1 Nisan’dan itibaren taksitlendirilmeyen harcamaları sonradan taksitlendirme imkanını kısıtlayacak. Bankaların müşterilere gönderdiği uyarı SMS’leri aracılığıyla duyurulan bu değişiklikle birlikte, “sonradan taksitlendirme” uygulamasında önemli değişiklikler yapılacak.

Bundan sonra, uzun vadeli taksitlendirme seçenekleri kısıtlanacak ve kullanıcılara en fazla 3 aya kadar taksit imkanı sunulacak.