Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kedi Eros davası ne oldu? İbrahim Keloğlan tutuklandı mı?

Vatandaşların merakla beklediği konulardan biri olan “Kedi Eros davası ne oldu?” ve “İbrahim Keloğlan tutuklandı mı?” gibi soruların yanıtları sonunda gün yüzüne çıkıyorİşte detaylar…

Vatandaşların merakla beklediği konulardan

Günlerdir gündemden düşmeyen “Kedi Eros Davası”nda son durum ne? Vatandaşlar, bu sorunun cevabını arıyor. İbrahim Keloğlan’ın, iddia edilen suçlamalar nedeniyle tutuklanıp tutuklanmadığı belirsizliğini korurken, kamuoyunda büyük bir merak ve endişe hakim. Davanın seyrinde yaşanan gelişmeler ve adli süreçteki belirsizlikler, toplumda geniş kapsamlı tartışmalara sebep oluyor. Bizde haberimizde Kedi Eros davası ne oldu? İbrahim Keloğlan tutuklandı mı? sorularının yanıtlarını haberimizde derledik…

Kedi Eros davası ne oldu?

İbrahim Keloğlan, Eros adındaki kediyi işkenceyle öldürmek suçlamasıyla yargılandığı davada bugün Küçükçekmece Adalet Sarayı’nda hakim karşısına çıktı. Cumhuriyet Savcısı, sanığın cezalandırılmasını ve tutuklanmasını talep ederken, Keloğlan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ancak iyi hal indirimi ve yurt dışına çıkış yasağı uygulamasıyla serbest bırakıldı.

Keloğlan, mahkemede yaptığı savunmada “Ben suç makinesi değilim. Bir anlık psikolojik çöküntü sonucu yaşadığım öfke ve cinnet haliyle hata yaptım. Ancak olaydan sonra sürekli hayvanları besleyerek terapi gibi geldi bana.” dedi. Savunmasında, halkın kin ve düşmanlığa teşvik edildiğini iddia etti. Ancak hakim, “Ezber yapma, içinden geleni söyle” uyarısında bulundu.

Keloğlan, pişmanlık duyduğunu ve hatasını kabul ettiğini belirterek, daha önce de bir kedi beslediğini ve hayvan sevgisi olan biri olduğunu söyledi. Savunmanın ardından avukatı, müvekkilinin beraatini talep etti ve psikolojik durumunun dikkate alınmasını istedi.

Müşteki Ebubekir Fırat ise hayvanın sahibi olmadığını ancak kedinin bakımını üstlendiğini ve psikolojik olarak zarar gördüğünü ifade etti.

Cumhuriyet Savcısı ise Keloğlan’ın üst hadde yakın hapis cezası alarak tutuklanmasını istedi. Mahkeme alkış ve çığlık sesleriyle karar verdi. Keloğlan ise son sözünde devlete güvendiğini belirterek bulunmasını istedi.

Önceki dava 1 yıl 3 ay hapis cezasıyla sonuçlanmış, ancak ceza ertelenmişti. Bu karar büyük tepki almıştı.

İbrahim Keloğlan tutuklandı mı?

İstanbul Başakşehir’de bir sitede Eros isimli kediyi vahşice öldürdüğü için yargılanan İbrahim Keloğlan’a 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Mahkemenin iyi halden indirim uyguladığı Keloğlan, yurt dışına çıkış yasağı uygulanarak serbest bırakıldı.

deneme bonusu