Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İntörn Ne Demek, Kime Denir, Türkçesi Ne?

İntörn kelimesinin anlamı, vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılır. Peki, intörn nedir, intörn ne demek, intörn kime denir, intörn doktor kaç yıl?

İntörn kelimesinin anlamı, vatandaşlar

İntörn nedirintörn ne demekintörn anlamı neintörn kime denirintörn doktor kaç yıl çalışır?” soruları arama motorlarında intörn olmak isteyenler tarafından araştırılıyor. İşte, İntörn doktor hakkında merak edilenler…

İntörn Nedir?

İntörn doktor ne demekintörn doktor nedir?” soruları arama motorlarında sıklıkla araştırılan konular arasındadır.

İntörn, doktorluk döneminde verilen tıp eğitiminde son sınıftaki öğrencilere denir. Mezuniyetten önceki son dönem, öğrencilikten mesleğe geçiş döneminin başlangıcında önemlidir. Hasta yönetimi, meslektaş ve sağlık çalışanları ile ilişkilere karşı yeteneklerin sınanması ve beceri kazanılması İntörn doktorun görevlerindendir. İntörn doktora aynı zamanda asistan doktor da denilir.

İntörn kelime anlamı, sıklıkla merak edilir. İntörn Türkçesi, “Ön hekim” demektir. İntörn eğitiminin süresi kesintisiz 12 ay olarak belirlenmiştir.

İntörn Doktor ve Hemşire Ne İş Yapar?

Hemşire ve doktor adayları, birbirleri arasında görev dağılımı yaparak aşağıdaki işleri en iyi şekilde gerçekleştirir:

  • Hastaları muayene etmek veya muayene sırasında yapılan işlemi hastanın yanında izlemek,
  • Hastalara sonda takmak,
  • Ameliyathane kontrolü,
  • Hastaların aldığı ilaç ve tedavi sürecinin kontrolü,
  • Hastaların dosyalarını hazırlamak,
  • Haftanın 1 ya da 2 günü hastanede nöbet tutulması,
  • Muayene ve ameliyathane gibi yerlerde kullanılan cerrahi malzemeleri, sterilizasyon bölümüne götürmek ve klinik uygulamalarının yapıldığını kontrol etmek.

Yukarıdaki intörn hemşire görevlerinin yanı sıra hemşireler ve doktorlar yapılmayan klinik işlemlerini not alıp başhekime bildirir. Bu görevler, hemşire ve doktor adaylarının eğitim ve deneyimlerini pratiğe dönüştürerek mesleki yetkinliklerini geliştirmelerine yardımcı olur.

İntörn Doktor Maaş Alır Mı?

İntörn doktor maaş alır mı?” doktor adaylarının sorguladığı konular arasında yer alıyor. İntörn doktor maaşları, devlet ve özel üniversitelerde farklı ücret politikalarına tabidir. İntörn Doktor 2024 yılında aylık ortalama 17.800 TL maaş alıyor.