Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

En güzel, çiçekli Nevruz Bayramı mesajları 2024! Resimli Nevruz kutlama mesajları ve sözleri

Nevruz Bayramı mesajları, Baharın gelişini simgeleyen tarihin gelmesiyle birlikte sosyal medyada paylaşılıyor.

Nevruz Bayramı mesajları, Baharın

Nevruz Bayramı kutlama mesajları, Mart ayının 21’inde kutlanan bu özel günde paylaşılmaya başlandı. Bu özel günde sevdiklerinin Nevruz Bayramını kutlamak isteyenler, Resimli Nevruz Bayramı kutlama mesajlarını araştırmaya başladılar. Her yıl Mart ayının 21’inde kutlanan Nevruz, İlkbaharın gelişi ve doğanın yeniden uyanışı olarak biliniyor. Yakınlarınıza gönderebileceğiniz en güzel nevruz bayramı mesajlarını haberimizde derledik. İşte anlamlı, resimli Nevruz Bayramı mesajları ve sözleri…

NEVRUZ BAYRAMI MESAJLARI 2024

Baharın gelişini simgeleyen, doğanın uyanışını gösteren ve sıcaklığın toprakla buluşmaya başladığına işaret eden Nevruz Bayramınız kutlu olsun.Nevruz, huzur içinde, kardeşçe ve şenliklerle kutlanması gereken, tüm insanlık için sevgi, barış ve kardeşlik gibi değerlerin önemini hatırlatan bir bayramdır. Nevruz Bayramınız Kutlu olsun.
Doğanın ölü dokusu nevruzla birlikte can bulur. Baharın müjdeleyicisi olan Nevruz Bayramınız Kutlu Olsun.

Baharın gelişiyle içinize huzur dolsun, topraklarımız ve ekinler bereketli olsun. Nevruz bayramınız kutlu olsun…

Bereketin, beklentilerin, huzurun ve mutluluğun başlangıcı olan Nevruz Bayramınız kutlu olsun.

Nevruz kış uykusuna yatan doğanın uyanışı, doğanın dirilişi ve baharın müjdeleyicisidir. Nevruz Bayramınız Kutlu Olsun.

Baharla birlikte doğada yaşanan hareketlilik, ortaya çıkan renk şöleni, bir bütünü oluşturan farklılıkların gözler önüne serdiği manzara, doğayla insan bütünleşmesini, çeşitliliklerin toplumsal hayata kattığı zenginliği de temsil etmektedir. Nevruz Bayramınız Kutlu olsun.

Nevruz, içerdiği güçlü anlamlarla, yeni bir uyanışa, barışa, dostluğa, birlik ve beraberliğe yapılan bir çağrıdır. Nevruz Bayramınız Kutlu olsun.

Bereketin, beklentilerin, huzurun ve mutluluğun başlangıcı olan Nevruz Bayramınız kutlu olsun.

NEVRUZ BAYRAMI NEDİR, NİÇİN KUTLANIR?

Nevruz Bayramı, Orta Asya’dan Balkanlardaki uluslara kadar çok geniş bir bölgede yerel renk ve inançlarla kutlanan gündür. Her ulusun kendi kültür değerleriyle özdeşleştirip sembolleştirdiği, özü itibariyle baharın gelişinin kutlandığı coşkuyla karşılandığı gün olan Nevruz Bayramı, uzun ve sert kış aylarından sonra tabiatın baharla yeniden canlanmasını sembolize ediyor.

Nev(yeni) ve ruz (gün) kelimelerinin birleşmesinden meydana gelen ve YENİGÜN anlamını taşıyan Nevruz, kuzey yarımkürede başta Türkler olmak üzere bir çok halk ve topluluk tarafından yılbaşı olarak kutlanır.

Nevruz, Orta Asya’dan Anadolu’ya birçok coğrafyada toplumsal birliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı sağlayan içeriğiyle varlığını koruyor.

Çin kaynaklarında, milattan önce 3. yüzyılda Hunların bahar aylarında şenlik düzenlediğinin yer alması dolayısıyla geçmişi o yıllara kadar dayandırılan nevruz, Türklerin Ergenekon’dan çıkış günü olarak da kabul ediliyor.Kelime olarak “yeni gün” anlamına gelen bu özel günde, tabiatın canlanmasıyla yeni bir yılın başladığına ve ne kadar bolluk, bereket, yardımlaşma ve dayanışmayla geçirilirse tüm senenin o şekilde geçeceğine inanılıyor.