Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emeklilere yeni müjde: Emekli kartı nereden alınır? Emekli kartı kimler alabilir?

Emeklilerin hayat pahalılığıyla mücadelesi devam ederken, yeni bir destek paketi yolda. Milyonlarca emeklinin seyyanen zam beklentisi içinde olduğu bu dönemde, AK Parti’nin emekli kartı uygulaması gündeme geldi.

Emeklilerin hayat pahalılığıyla mücadelesi

Emekli kartı konusu son günlerde büyük ilgi uyandırdı. Yaklaşan 31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler öncesinde, emekli kesimi ekonomik sıkıntılarına dikkat çekti. Geçim kaygısı içinde olan milyonlarca emekliyi rahatlatacak çözüm arayışları hız kazandı. Yerel seçimlere az bir süre kala, emeklilerin yaşam koşullarını iyileştirmeye yönelik yeni bir formül müjdesi geldi. Emekliler arasında seyyanen zam beklentileri ön planda olsa da, emekli kartı uygulaması da gündeme geldi. Peki, Emekli kartı nereden alınırEmekli kartı kimler alabilir?

EMEKLİ KARTI NEREDEN ALINIR?

Emekli maaşı 10 bin TL’nin altında olan emekliler için çözüm arayışları hız kazandı. Geçim sıkıntısı yaşayan emekliler için yeni bir formülün masaya yatırıldığı bildirildi. Doğalgaz, elektrik ve gıda gibi temel ihtiyaçlar için verilecek olan Emekli Kartı konusu, gündemin en çok tartışılan konularından biri haline geldi. 31 Mart Pazar günü gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde, hükümet tarafından emekliler için yeni desteklerin açıklanması planlanıyor. Emekli Kartı düzenlemesinin Ramazan Bayramı öncesinde kamuoyuna duyurulabileceği belirtiliyor. Sabah gazetesine göre, AK Parti en düşük emekli aylığı alanlar başta olmak üzere dar gelirli vatandaşlara yönelik yeni destek programları üzerinde çalışmaya başladı.

EMEKLİ KARTI KİMLERE VERİLECEK?

AK Parti ve hükümet yetkilileri arasında gerçekleştirilen toplantılarda, yerel seçim çalışmaları sırasında en büyük sorunun hayat pahalılığı olduğu belirtildi. Emeklilerin ay sonunu nasıl getireceklerini düşündükleri zorlu dönemde çözüm arayışları hız kazandı. En düşük emekli aylığına sahip olanlara doğalgaz, elektrik ve gıda yardımı yapılması gerektiği üzerinde durulduğu ifade edildi. Bu çerçevede, geliri 10 bin lira ve altında olan emeklilere Emekli Kartı verilmesi planlanıyor. Emekli Kartları, doğalgaz, gıda ve elektrik harcamalarında kullanılmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından belli bir miktar para yüklenecek.