Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak merak ediliyor.

Emekli bayram ikramiyesi ne

2024 Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ile ilgili vatandaşların araştırmaları sürüyor. Bu bağlamda Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ne kadar ve emekli ikramiye tarihleri merak konusu oldu. Her sene Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde emeklilerin banka hesaplarına yatırılan ikramiyelerin bu sene ödeneceği günler araştırılıyor. Öyleyse emekli bayram ikramiyesi tarihleri nedir? Emekli bayram ikramiyesi ne kadar? Ayrıntıları açıklıyoruz.

Ramazan Bayramı İkramiyesi 2024 Ne Zaman Yatacak?

Konuyla ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabından, emeklilere verilecek olan ikramiyenin ödeme günlerini paylaştı.

Bu paylaşıma göre SSK kapsamında gelir ve aylık alanlardan maaş ödeme günü ayın 17 ve 18’i olanlara 2 Nisan tarihinde ikramiye yatırılacak.

Maaş ödemesini 19, 20, 21 ve 22’sinde alanlar ise 3 Nisan tarihinde emekli ikramiyelerini hesaplarında görebilecekler. Bunun yanı sıra emekli aylığını ayın 23, 24, 25 ve 26’sında alanlara 4 Nisan tarihinde emekli ikramiyesi ödenecek.

Bağ-Kur kapsamında aylık alanların tümüne 5 Nisan’da ikramiye ödemesi yapılacak.

Emekli Sandığı kapsamında aylık alanlardan maaş ödeme günü her ayın 1 ve 2’si olanlar 2 Nisan’da, maaş ödemesi her ayın 3, 4 ve 5’i olanlar ise 3 ile 5 Nisan tarihleri arasında ikramiye alacak.

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar?

Yapılan düzenlemeye göre emekli bayram ikramiyesi tutarı 2 bin liradan 3 bin liraya çıkarıldı.

deneme bonusu