Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dolar borcu olanlar aman dikkat! Uzmanlar doların uçuş tarihini açıkladı: O tarihten itibaren alev alacak

Seçim öncesi ve sonrası dolar fiyatları yatırımcılar tarafından yakın markaja alınırken dolar fiyatlarında yaşanan gelişmeler yakından takip ediliyor. Yerel seçimler sonrası yönünü kırmızıye çeviren dolar fiyatları düşüşünü sürdürecek mi? Uzman isimler doların geleceği hakkında kritik açıklamalarda bulundu. İşte dolar fiyatlarında yaşanması muhtemel gelişmeler…

Seçim öncesi ve sonrası

Seçimden sonra düşüş trendine giren dolar fiyatları düşüşünü sürdürecek mi vatandaşlar tarafından merak konusu haline geldi. Uzmanlar ise seçimin ardından görülen ufak düşüşün yanıltıcı olmaması gerektiği belirtilirken doların 2024’te rekor kıracağı ifade etti. İşte doları bekleyen uçuş senaryosu…

DOLAR FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Dolar borcu olanların başta olmak üzere dolar yatırımcısının da en çok sorguladığı sorulardan biri olan dolar fiyatları yükselecek mi, dolar fiyatları ne kadar olacak? sorusuna Ata Yatırım Portföy Yönetim Direktörü Samet Zağlı yanıt verdi.

UZMAN İSİMDEN DOLAR YORUMU

ABD enflasyon verisinin açıklanmasıyla birlikte beklentilere uygun olması Haziran ayında faiz indirimlerinin geleceğine dair ihtimali güçlendirdi diyerek sözlerine başlayan Samet Zağlı, “Piyasalarda faiz indiriminin Haziran’da uygulanacağına dair beklentinin artması yüzde 59’dan, yüzde 70’e ulaştı.” ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Yatırım Portföy Yönetim Direktörü Samet Zağlı, “Bu sebeple maden ABD’de de dolardan daha fazla değer kazanmaya başladı. Dolara kıyasla artan altın fiyatı bunun göstergesi” şeklinde konuştu.

DOLAR NE KADAR YÜKSELECEK?

Yatırımcıları uyarmaya devam eden uzman isim sözlerine dolarda son yılda takip edilen yükselişin sürekliliğinin bu dönemde beklenmediğini belirterek, “Cari açıkta beklenmeyen bir yükseliş olmazsa dolar yükselişi özellikle mevduat faiz oranlarının bu kadar fazla arttırıldığı ortamda hız kesecek. Mevduatların faiz oranları cazip kılındığı için dolara ilgi azalacak” dedi.

DOLAR FİYATLARI 60 TL GÖREBİLİR

Dolar fiyatlarına ilişkin bir yorum da Ekonomist Devrim Zelyut’tan geldi. Zelyut, dolar bazında yükseliş görüleceğini belirtirken, enflasyonun 70 beklendiği durumda aşılırsa işsizliğin artması durumuyla ve Merkez Bankası’nın faizi arttırmasıyla karşılaşılacağını söyledi.

Sözlerine devam eden Zelyut, dolar için böyle bir durumda 60 TL’nin dahi görülebileceği ifade ediyor. Sıkı para politikasının sürmesi halinde 42 ile 46 TL’yi öngördüğünü belirtiyor.

3 NİSAN DOLAR FİYATLARI NE KADAR?

3 Nisan 2024 itibarıyla dolar fiyatlarındaki düşüş devam ediyor. Dolar hafta ortasında güne 32,03 TL’den başladı. 31 Mart 2024 Türkiye Yerel Seçimleri öncesinde dolar 32,40 seviyelerinde takip ediliyordu. Dün  31,90 TL seviyesine kadar düşen dolar kademeli düşüşüne devam edebilir.

DOLAR MI ALTIN MI DAHA ÇOK KAZANDIRACAK?

Piyasalardaki son gelişmeleri değerlendiren Altın ve Para Piyasası Uzmanı İslam Memiş altın mı, dolar mı sorusunun yanıtını verdi.  Memiş, altındaki düşüşlerin kalıcı olmadığını belirtirken, altındaki yükseliş trendinin durgunluklar yaşansa da aynı şekilde devam edeceğini belirtti.

Sözlerine devam eden İslam Memiş, TL karşısındaki tüm yatırımların değer kazanacağını belirtirken, Bu yıl gram altının kesin olarak 3 bin TL bandının üstünde kapatacağını söyledi.

deneme bonusu