Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BIST 100 Rekor Kırdı! Borsa yarın açık mı 9 Nisan

Borsa İstanbul, 9 Nisan Arefe günü yarım gün açık olacak. Yatırımcılar, işlemlerini saat 12.40’a kadar gerçekleştirebilecekler.

Borsa İstanbul, 9 Nisan

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, bugün olağanüstü bir performans sergileyerek tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirdi. Yüzde 1,43’lük değer kazancıyla 9.756,69 puandan kapanan endeks, aynı zamanda gün içinde gördüğü 9.766,57 puanla da yeni bir zirveye imza attı.

Rekor Kırıldı, İşlem Hacmi Yüksek Seyretti

Önceki kapanışa göre 137,87 puan artış gösteren BIST 100 endeksinde, toplam işlem hacmi 103,4 milyar lira olarak kaydedildi. Bankacılık endeksi yüzde 0,84, holding endeksi ise yüzde 0,25 değer kazandı. Tüm sektör endeksleri yükseliş kaydederken, en dikkat çekici performans yüzde 6,01’lik artışla bilişim sektöründen geldi.

Analistler, küresel pay piyasalarının ABD Merkez Bankası (Fed) faiz indirimleri konusundaki belirsizlikler nedeniyle karışık bir seyir izlediğini belirtiyor. Bu hafta açıklanacak olan ABD enflasyon verileri ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz kararı, yatırımcıların gündeminde olacak.

9 Nisan Arefe günü Borsa Açık mı Kapalı mı?

Yarın Arife günü olması nedeniyle Borsa İstanbul’da işlemler 12.40’a kadar gerçekleştirilecek. Teknik açıdan BIST 100 endeksinde 9.800 seviyesi direnç, 9.600 ve 9.500 puan seviyeleri ise destek olarak görülüyor.

Borsa İstanbul’daki bu tarihi yükseliş, Türkiye ekonomisine olan güvenin bir göstergesi olarak yorumlanıyor.