Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bayburt’ta 18 Mart Etkinlikleri Çerçevesinde Yarışmalar Düzenlendi

Bayburt’ta 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ne özel, lise ve ortaokul öğrencilerini “Çanakkale Ruhu” temasıyla buluşturan resim ve şiir yarışmaları düzenlendi.

Bayburt'ta 18 Mart Çanakkale

Bayburt’ta 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ne özel, lise ve ortaokul öğrencilerini “Çanakkale Ruhu” temasıyla buluşturan resim ve şiir yarışmaları düzenlendi.

Lise öğrencileri kategorisinde Bayburt Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Alperen Okur’un eseri birinciliği kazandı. Rekabet Kurumu Kız Anadolu Lisesi öğrencisi Asude Aydın ikinci, Zeynep Karagöz ise üçüncü oldu.

Ortaokul öğrencileri ise Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerini ezbere okuyarak duygularını seslendirdi. Bayburt Şair Celali Ortaokulu öğrencisi Muhammed Hüdai Özden birincilik kürsüsüne çıktı. Gökçedere İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ebrar Satılmış ikinci, Aliye Elvin Meral ise üçüncü oldu.

Heyecan dolu yarışmaların ardından dereceye giren öğrenciler, düzenlenen ödül töreninde ödüllerini aldılar. Başarılı öğrencileri tebrik eden yetkililer, “Çanakkale Ruhu”nun genç nesillerde yaşatılmasının önemini vurguladılar.