Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bayburt Valiliği Öğrencilere Destek Vermeye Devam Ediyor

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde sınava girecek olan öğrencilere kaynak kitap dağıtımı gerçekleştirildi.

Liselere Geçiş Sınavı (LGS)

Bayburt Lisesi bahçesinde düzenlenen tanıtım töreninde konuşan Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, tüm öğrencilere başarılar dileyerek, “Şu an amacımız eğitimde ülke olarak iyi yerlere gelmek. Çocuklarımızın çok iyi okullarda eğitimler alıp, meslek sahibi olduktan sonra memlekete, millete iyi bir şekilde hizmet etmelerini sağlamak amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Vali Eldivan, Bayburt’un eğitime verdiği önem ve eğitimdeki nitelik anlamında üst sıralarda olma gayreti içinde olduğunu vurgulayarak, öğrencilerin başarılarından memnuniyet duyduklarını belirtti. ‘Birlikte Başaracağız’ projesi kapsamında gerçekleştirilen kaynak kitap dağıtımının eğitimde fırsat eşitliği sağlama amacı taşıdığını vurgulayan Vali Eldivan, öğrencilere hitaben şunları söyledi:

“Bu kitaplar Türkiye genelinde olan kitaplar ama bizler özellikle sınava katkı sağlayacağını düşündüğümüz kaynak kitapları seçtik. Hem ulaşım kolay olsun, hem erişim kolay olsun hem de sınavlarda her türlü soruya, her türlü zorluğa hazır olun istiyoruz. Benim sizlerden isteğim şu, lütfen bu kitapların hepsini tek tek okuyun, soruları tek tek çözün. Biz takviye yapmaya devam edeceğiz. Hepinize başarılar diliyorum, gözlerinizden öpüyorum, Allah yardımcınız olsun.”

Kitap dağıtım töreninin ardından öğrencilerle bir araya gelen Vali Eldivan, öğrencilerin istek ve taleplerini dinledi. Haziran ayında gerçekleşecek olan LGS ve YKS sınavına hazırlanan öğrencilere kolaylıklar dileyen Vali Eldivan, sınavda heyecan yapmamaları gerektiğini hatırlatarak, tüm öğrencilere başarılar diledi.

deneme bonusu