Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Apple TV’ye kamera geliyor: FaceTime ve hareket tabanlı kontroller!

Apple, yıllar sonra Apple TV için bazı önemli değişikliklere gitmeye hazırlanıyor. Yazılım betasında yer alan referanslar, cihaz için yeni tasarımlar üzerinde çalıştığını gösterdi. Bu kapsamda dahili kameralı bir Apple TV söylentisi devam ediyor.

Apple, yıllar sonra Apple

Apple, uzun bir aradan sonra Apple TV için bazı önemli değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Yazılım betalarında bulunan referanslar, cihaz için yeni tasarımlar üzerinde çalışıldığını gösteriyor. Bu bağlamda, dahili kameralı bir Apple TV söylentisi hala devam ediyor. Günümüzde Apple TV, AirPlay aracılığıyla FaceTime aramalarını destekliyor ancak bunun için cihazın bir iPhone veya iPad ile eşleştirilmesi gerekiyor. Apple’ın yıllardır kamera donanımlı bir Apple TV üzerinde çalıştığı iddia ediliyordu ve bu söylentiler tekrar gündeme geldi. Kamera eksikliği, Apple’ın tüketici cihazları arasındaki önemli eksikliklerden biri olarak öne çıkıyor. Son zamanlarda, Apple’ın bu açığı kapatmak için çeşitli tasarımlar denediği belirtiliyor.

Geçtiğimiz yılın bazı haberlerinde, Apple’ın iPad ve HomePod’u tek bir cihazda birleştiren “HomeHub” adlı bir cihaz geliştirdiği iddia edilmişti. Ayrıca, tvOS betalarında yayınlanmamış Apple TV modelleri ve sürücülere yapılan bazı atıflar, kamera donanımlı bir Apple TV iddialarını güçlendirdi. En son 2024’ün başında yayınlanan bir tvOS betası, A16 Bionic çipli yeni bir Apple TV modelini gözler önüne serdi ve bu cihazın görüntülü arama yapabileceği söylentiler arasında yer aldı. Apple’a yakın kaynaklar, şirketin “FaceTime için bir kamera ve hareket tabanlı kontroller içeren yenilenmiş Apple TV” üzerinde çalıştığını dile getiriyor. Ancak Apple’ın henüz böyle bir cihazı resmi olarak onaylamadığını belirtmek önemlidir.

deneme bonusu