Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti Bayburt Eski Milletvekili Fetani Battal kimdir?

AK Parti Bayburt Eski Milletvekili Fetani Battal’ın eşi Handan Battal hayatını kaybetti. Fetani Battal kimdir? İşte detaylar…

AK Parti Bayburt Eski

Siyasi alanda yaptığı çalışmalarla adını duyuran Fetani Battal, uzun süredir Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) bünyesinde faaliyetlerini sürdürüyor. Memleketi Bayburt’un AK Parti İl Teşkilat kurucu başkanı olan Fetani Battal, aynı zamanda geçmişte AK Parti Bayburt Milletvekili olarak hizmet verdi. Fetani Battal kimdir? İşte detaylar…

Fetani Battal kimdir?

Fetani Battal, 15 Mayıs 1963 tarihinde Bayburt’ta dünyaya geldi. Süleyman ve Firdes Battal çiftinin oğlu olan Fetani Battal, lisans eğitimini Erzurum’da aldı. Burada Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü’nden mezun oldu.

Fetani Battal siyasi hayatına nasıl başladı?

Fetani Battal, Adalet ve Kalkınma Partisi Bayburt İl Teşkilatı’nın kurucu başkanıdır. 22, 23 ve 27. Dönemlerde AK Parti Bayburt Milletvekili olarak görev yapan Battal, 22. dönemde Meclis Hesaplarını İnceleme Komisyonu Sözcüsü, 22. ve 23. Dönemlerde ise Millî Eğitim Komisyonu Üyesi olarak görev aldı. 27. dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu üyesi olan Fetani Battal, aynı zamanda AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca, “Can Nehrine Varınca İRŞADİ” isimli bir romanı yayınlanmıştır.

Fetani Battal kaç yaşında?

1963 yılında dünyaya gelen Fetani Battal, 60 yaşındadır.

Fetani Battal evli mi?

Fetani Battal, evli ve üç çocuk babasıdır. Ancak Fetani Battal’ın eşi Handan Battal, 26 Şubat 2024 tarihinde hayatını kaybetmiştir.

Fetani Battal Twitter (X) hesabının adı nedir?

Fetani Battal, “BattalFetani” kullanıcı adı ile Twitter (X) hesabını kullanmaktadır.

deneme bonusu